ראשי · תמונות

פייסבוק רכשה את אינסטגרם

הרשת החברתית הגדולה, פייסבוק, רכשה את אפליקציית שיתוף התמונות אינסטגרם במיליארד דולר.

אינסטגרם היא אפליקציה המיועדת לסמארטפונים: אייפון ואנדרואיד איתה ניתן לצלם תמונות ולהעלות אותן לרשת החברתית של אינסטגרם. בנוסף המשתמשים יכולים להעניק לתמונות מראה ייחודי על ידי שימוש בפילטרים הקיימים בתוכנה.

בנוסף, בדומה לטייוטר מאפשרת אפליקציית אינסטגרם לעקוב אחרי משתמש אחר, לראות את תמונותיו בזמן אמת ואף להגיב על הצילומים.

כיום גם ניתן לפתח את תמונות האינסטגרם על בד קנבס איכותי. כנסו לעמוד הדפסת תמונות אינסטגרם של לופה ותצטרפו לחוויה.

תגובות (0) 10.04.2012. 13:34

גוגל פלוס תמונות

השחקנית החדשה בזירת הרשתות החברתיות, גוגל+ מציעה גם היא אלבומי תמונות ברשת, אבל היא לוקחת את צעד אחד אולי רחוק מדי. אם יש ברשותכם מכשיר אנדרואיד והתקנתם את אפליקציית גוגל+ - הטלפון הסלולרי שלכם יתחיל להעלות תמונות לרשת החברתית בלי ממש לשאול אתכם לרשות. התמונות אמנם עולות לאלבומים פרטיים שאינם חשופים לקהל הרחב, אבל הלו - אני, ורק אני רוצה להחליט לאן, מתי ואיזה תמונות שאני מצלם בטלפון שלי יעלו.

• המשך » | תגובות (0) 17.11.2011. 10:15

דייויד וויקטוריה בקהאם עם התינוקת הארפר סבן

כל העולם כבר מדבר על התמונות של דייויד בקהאם ואשתו ויקטוריה עם התינוקת הקטנה שלהם עם השם הנורמלי מאוד, הארפר סבן. הזוג, כמו כל סלבריטאי מתקדם רמה שלהם, בחר לתינוקת החדשה שלו שם שאמור לגרום בושה לכל אדם נורמלי, אבל לא אם הוא בן של ידוען מפורסם. זה סוג של חוק בלתי כתוב.

כדי למנוע מהצהובונים להלחם מלחמת חורמה על התמונות של הילדה, הם פרסמו אותן ברשום הרבים בחשבונות הטוויטר שלהם, ככה שהגולשים רודפי הסלבס יוכלו ליהנות מהתמונות בלי לשלם למישהו כסף תמורתן.

• המשך » | תגובות (1) 18.07.2011. 17:12

הדפסה על קנבס, הדור הבא

חברת לופה השיקה לאחרונה שירות חדש וייחודי המאפשר הדפסת תמונות אומנות על קנבס. בשלב זה אפשר להדפיס תמונות של אומנים ידועים החברים בגלריית האומנות ארטלינק, שאת תמונות האומנים שלה אפשר לרכוש בבלעדיות רק באתר של לופה.

לכבוד ההשקה בנו באתר לופה אפליקציה יפהפיה וייחודית המאפשר לראות איך נראה הקנבס המודפס על קירות של חדרים שונים בבית עם בחירת גדלים של שונים של הקנבסים. בעת ההשקה כבר יש באתר אלפי תמונות מסודרות בתוך גלריית תמונות אונליין עם עיצובים שונים שניתנים להזמנה ישירות באתר. כל תמונות מחולקות לשלוש קטגוריות עיקריות:

  • תמונות פופ ארט
  • אורבאניות
  • תמונות טבע

בקרוב ישיקו באתר אופציות נוספות להדפסה על קנבסים של תמונות אישיות ומוצרים נוספים להשלמת חוויית ההדפסה באינטרנט על מגוון מוצרים אישיים.

לופה היא החברה המובילה בארץ להדפסה על מוצרים אישיים, והיתה אחת הראשונות לאפשר הדפסת אלבום תמונות דיגיטלי באיכות גבוהה. בהמשך השיקה החברה מספר מוצרים נוספים שמאפשרים לתת ממד אישי עם תמונות דיגיטליות, לקשט את הבית ולהעשיר ולהאריך את ההנאה מתמונות, חוויה אותה קשה לפעמים להעריך כאשר היא מוגבלת למחשב האישי.

לעמוד גלריית תמונות הדפסה על קנבס

תגובות (1) 11.05.2011. 10:22

גוגל סטריט וויו

גוגל רוצה להפעיל כבר השנה את פרוייקט גוגל סטריט וויו בישראל, ולצם את רחובות הארץ דרך המכוניות המשוכללות שלה, כמובן שלצד הגבלות לא מעטות שיטיל עליה משרד הביטחון. למרות שגוגל כבר קיבלה אישור עקרוני מהמששלה, יש לא מעט גופים אזרחיים שרואים בפרוייקט של גוגל פלישה לפרטיות האזרחים, כנו שרואים בפרוייקט הזה בהרבה מדינות בו הוא כבר הופעל. המצלמות של גוגל מצלמות תמונות ללא אבחנה, ולעיתים לוכדות רגעים מוזרים, מביכים או סתם בלתי מוסברים כמו שאפשר לראות בכתבה הבאה.

בכלל, נראה שגוגל סופגת לאחרונה לא מעט בגלל מדיניות התמונות שלה. בבתי הספר הציבוריים בניו יורק חסמו באופן גורף את השימוש בגוגל תמונות בגלל שהוא לא מסנן כראוי תמונות בעלות אופן פורנוגרפי ומדינות רבות, בראשן שוויץ, כבר מגדירות את גוגל סטריט וויו כפוגע בפרטיות האזרחים ומחייב את גוגל לטשטש פני אזרחים שוייצרים ושל לוחיות הזיהוי של מכוניות.

בעבר כבר החלו חקירות נגד גוגל באשמת שהמצלמות הנעות שלה לוכדות לא רק תמונות, אלא מידע מרשתות WIFI כולל סיסמאות, מידע אישי וכתובות מייל.

תגובות (0) 06.04.2011. 14:35

תמונות משטרה

לאחרונה התחילה משטרת שיקגו ניסוי מעניין במסגרתו יכולים עדים לפשעים או קורבנות של פשעים לשלוח תמונות או וידאו היישר מהטלפון הסלולרי אל מספרי החירום של המשטרה, 911, בארה''ב.

התמונות יכולות לשמש בתור עדות משפטית קבילה, ובקרוב מתכוונות רשויות חוק נוספות שם לאפשר לאזרחים לשלוח תמונות וקטעי וידאו ישירות אל מחשבי המשטרה לניתוח זירות פשע. השיטה החדשה מצטרפת למגמה שחלק ממנה כבר קיימת גם בישראל, רישות חלקים שלמים של המדינה במצלמות המחוברות לחדרי בקרה שאמורות להפחית את רמת השפיעה. תוסיפו לאלה את מצלמות התנועה החדשות ואת כל המצלמות בטלפונים הסלולריים ותגיעו למסקנה שאם אתם נמצאים מחוץ לבית, יש סיכוי לא רע שמישהו מצלם תמונות שלכם, במתכוון או שלא במתכוון.

לפחות בארצות הברית מבטיחים בינתיים לא להפיץ לעיתונות את התמונות שצילמו עדים או קורבנות פשיעה, מתוך הבנה שהתמונות עלולות לחשוף עליהם פרטים מזהים שיאפשרו לפושעים להגיע אליהם.

אבל בעידן האינטרנט, וכמו שלימד את כולם אתר ויקיליקס, אין שום הבטחה אמיתית שהתמונות שלנו לא יזלגו לפייסבוק או לכל אתר אינטרנט אחר.

תגובות (0) 15.03.2011. 12:56

ממשק תמונות חדש בפייסבוק

בשבוע האחרון הכניסה פייסבוק שינוי מרענן לגלריית התמונות של המשתמשים שכולל ממשק חדש של תצוגת תמונות בתצורת לייטבוקס (Lightbox) שמוכרת מאוד לכל מי שרגיל לגלוש בגלריות תמונות באינטרנט.

בשלב הזה הממשק החדש עדיין לא זמין לכל המשתמשים, אבל בשבועות הקרובים אמורים כל הגולשים לראות את השינוי הזה. מי שלא מכיר את הטכניקה הזו להצגת תמונות מוזמן לבקר באתר הבא שהוא הבית של ספריית הג'אווהסקריפט הפופולארית ביותר, וכנראה הפשוטה ביותר ליישום שכל אחד יכול להוסיף לאתר שלו.

השינוי של גלריות התמונות בפייסבוק הוא לא היחיד שהאתר מבצע לאחרונה. לצד תיבות מייל משודרגות שעדיין לא זמינות לחלק גדול מהגולשים, החברה הציגה לאחרונה שינוי גורף לעמודי מעריצים (Fan Page) שהופך את העמוד למעין משתמש רגיל, כולל גלריית תמונות של העמוד, יכולת להגיב למשתמשים ועמודים אחרים בשם העמוד, ביטול לשוניות העמוד ועוד.

מי שרוצה ללמוד עוד על עיצוב תמונות לפייסבוק מוזמן ללמוד מהמדריך באתר הזה, לא קיימים עוד הרבה מדריכים בשפה העברית...

תגובות (2) 15.02.2011. 11:59

תוספים לכרום לטיפול בתמונות

כרום, הדפדפן של גוגל, הולך ותופס תאוצה והוא כרגע שני רק לאקספלורר של מיקרוסופט מבחינת הפופולריות שלו, תוך שהוא עוקף בסיבוב את פיירפוקס. כרום חזק במיוחד אצל משתמשים ביתיים או גולשים צעירים, שם הפופולריות גדולה אפילו יותר ובישראל זה נכון שבעתיים, אנחנו המדינה עם אחוז משתמש הכרום הגדול בעולם.

לכבוד התופעה הזו, הנה רשימה של תוספים לכרום שיעזרו לכם לטלפ בתמונות ישיר מתוך הדפדפן, לגזור, ללכוד צילומי מסך של מסכים נגללים, לעבד תמונה באופן בסיסי ועוד ים של אפשרויות.

תוספי כרום מומלצים לניהול תמונות

Instant Image Editor

התחילו לעצב כל תמונה שאתם רואים באינטרנט באמצעות הדפדפן והמנוע של Pixlr

להורדת התוסף

Aviary Screen Capture

התוכנה מאפשרת צילום מסך נגלל, כל חלק במסך או צילום מסך רגיל וכן יכולות עריכת תמונה לא מבוטלות, זה גם סטאטראפ ישראלי, אז בוודאי שווה להזכיר אותו.

להורדת התוסף

iSlide

התוסף מאפשר יצירה של גלריית תמונות בלחיצת כפתור לצפייה בתוך אתרים. נכנסתם לאתר שיש בו גלרייה וצריך ללחוץ על כל תמונה בנפרד להגדלה?התוסף הזה פותר את הבעיה הזו.

להורדת התוסף

Eye Dropper

תוסף כרום זה מאפשר לכם לבחור ערכי צבע שנמצאים במסך כדי שתוכלו להשתמש בצבעים זהים בתוכנת עריכת התמונות שלכם.

להורדת התוסף

על התוסף האחרון כבר כתבתי כמה פעמים, מאחר והוא הטוב ביותר בתחומו, כלומר עיצוב תמונות באינטרנט

Picnik Extension for Chrome

אחד האתרים הפופולריים מסוגם באינטרנט ובכלל, עיצוב תמונות בחינם ברמה שלא נראתה כמוה מחוץ לתוכנות ייעודיות, עכשיו גם בתוסף ייעודי לכרום.

להורדת התוסף

תגובות (0) 01.12.2010. 13:49

תמונות חנוכה

כמו בכל חג, גם בחג חנוכה נוהגים להשתמש בתמונות כדי לשלוח ברכות, להכין מתנות יחד עם הילדים או בעיקר עבור הילדים עצמם, לפעילויות בגן או בבית הספר. כמובן שתמונות הנפוצות ביותר הן של הדברים המזוהים ביותר עם החג, כלומר:

  • חנוכיה
  • סביבון
  • לביבות
  • סופגניה
  • פך שמן
  • מרד המכבים וכמובן גם...
  • שמעון בר כוכבא

אז את התמונות אפשר כמובן למצוא על ידי חיפוש פשוט בגוגל (חיפוש תמונות חנוכה), אבל ההיצע של גוגל העולמית כאשר מחפשים hanukkah גדול ורלבנטי בהרבה. אפשר גם לחפש במנוע החיפוש מיקרוסופט, Bing, אבל שם תצטרכו להיות יותר ספציפיים ולחפש מונחים כמו menora (חנוכיה) אבל נדמה שהחיפוש הכי טוב, בעיקר עבור ילדים, הוא המונחhanukkah coloring pages שיספק לכם חוברות ודפי צביעה לחנוכה שאפשר ולהוריד ולהדפיס במדפסת הביתית.

תגובות (0) 04.11.2010. 13:56

מאגרי תמונות בתשלום

נכון שבאינטרנט אפשר למצוא כמעט הכל בחינם, אבל לפעמים מה שבחינם לא מספיק טוב, ולפעמים גם לא חוקי להשתמש בו. במקרה של תמונות, רוב אנשי המקצוע בתחומי בניית אתרים, גרפיקה, דפוס וכו' עובדים עם מאגרי תמונות בתשלום כדי שתמיד יהיה להם מלאי זמין של תמונות ללקוחות וכדי להימנע משימוש בלתי חוקי בחומרים המוגנים בזכויות יוצרים.
במקביל, למאגרי התמונות בתשלום יש עוד יתרון אחד משמעותי ביותר: אפשר להוריד את התמונות ברזולוציה המועדפת עליך ולשלם בהתאם - רזולוציה נמוכה יותר משמעה תשלום נמוך יותר. כמות המאגרים בתשלום היא גדולה ואופציות לתשלום משתנות מאתר לאתר, יש כאלה שמציעים תשלום פר תמונה, יש כאלה שמציעים מנוי שנתי מינימלי הכולל X הורדות ויש כאלה שמציעים רכישת קרדיטים להמרה בעבור תמונות.
האתרים המובילים בעולם מבחינת כמות התמונות שיש בהם הם:
http://www.photos.com/
http://www.shutterstock.com
http://www.istockphoto.com/
http://www.gettyimages.com/
http://www.fotolia.com/
http://www.corbisimages.com
ועוד מספר אתרים לא מבוטל, כדי למצוא אותם צריך לחפש את הביטוי stock photos בגוגל באנגלית.

חיפוש תמונות של מותגים

אם אתם מחפשים תמונה של מותג לאתר שלכם, או לכל שימוש אחר, מומלץ לבדוק קודם כל באתר של המותג. מרבית החברות הגדולות בעולם כוללות באתרים שלהם חלק שנקרא הודעות לעיתונות, או משהו דומה, ותחתיו יהיו גם תמונות יח"צ שבדרך כלל מותרות לשימוש חופשי (צריך לקרוא באתר בדיוק מהם תנאי השימוש).

תגובות (0) 17.10.2010. 15:10

<< ראשון < קודם [1 / 3] הבא > אחרון >>