ראשי · תמונות · גוגל פלוס תמונות

גוגל פלוס תמונות

השחקנית החדשה בזירת הרשתות החברתיות, גוגל+ מציעה גם היא אלבומי תמונות ברשת, אבל היא לוקחת את צעד אחד אולי רחוק מדי. אם יש ברשותכם מכשיר אנדרואיד והתקנתם את אפליקציית גוגל+ - הטלפון הסלולרי שלכם יתחיל להעלות תמונות לרשת החברתית בלי ממש לשאול אתכם לרשות. התמונות אמנם עולות לאלבומים פרטיים שאינם חשופים לקהל הרחב, אבל הלו - אני, ורק אני רוצה להחליט לאן, מתי ואיזה תמונות שאני מצלם בטלפון שלי יעלו.

מעולם לא היה לא לי אייפון, אז אני ממש יודע איך זה מתנהל במכשירים של אפל, שידועה כחברה שפולשת לא פחות לפרטיות של המשתמשים שלה מאשר גוגל, אבל מאידך לאפל אין (כרגע) תוכניות להקים רשת חברתית אז כנראה שלפחות בתחום הזה גוגל פועלת לבדה.

מצד שני, גוגל+ זה עדיין לא שוס גדול בקרב המשתמשים, וזאת בלשון המעטה, אז לרובינו אין מה לדואג. אם, מצד שני, הרשת תתחיל לתפוס תאוצה - וזה בהחלט יכול לקרות לאור המאמצים העצומים שגוגל משקיעה בכיוון הזה, זו כבר עלולה להיות בעיה להרבה יותר משתמשים. כמה מאמצים גוגל עושה כדי לקדם את גוגל+? רק השבוע הושעה שירות המוסיקה של גוגל שמתממשק ישירות לרשת החברתית באופן שאפילו פייסבוק לא מציעה עדיין, אבל גם כאן אין מה לדאוג בינתיים, השירות לא פתוח לישראלים, למעשה לאף אחד חוץ מאלה שנמצאים בארצות הברית.

בין אם גוגל+ תצליח ובין אם לא, כדאי להתחיל לדאוג לפרטיות שלכם. גוגל מרכזת הרבה יותר משאבים ונכסי אינטרנט מפייסבוק ויש לה יכולת להצליב עליכם נתונים מהשימוש שלכם בחיפוש, בסלולר, מעגל החברים שלכם, הדואר שלכם, ההעדפות המוזיקליות שלכם ומה לא. אולי יותר מדי מידע שחברה אחת צריכה להחזיק...

17.11.2011. 10:15

Comments

עדיין לא פרוסמו תגובות למאמר

כתוב תגובה

* = שדה נדרש

:

:

:


7 + 1 =